Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy do 01 listopada 2019r. uczestniczy w programie pilotażowym
"Standard żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy".

Droga Pacjentko!

Nasz Szpital przystąpił do pilotażowego programu "Standard szpitalnego żywienia kobiet w ciąży i w okresie poporodowym - Dieta Mamy".

Program realizowany jest przez Ministerstwo Zdrowia i ma na celu wdrożenie modelu żywienia zapewnianego kobietom w ciąży i w okresie poporodowym oraz propagowanie zasad zdrowego odżywiania wśród pacjentek ciężarnych i młodych mam.

Sposób realizacji założonych celów odbywa się głównie poprzez zapewnienie pacjentkom:

·        5 posiłków dziennie o odpowiedniej kaloryczności, dostosowanej do danego trymestru ciąży albo okresu karmienia piersią,

·        posiłków przygotowanych ze świeżych, wysokiej jakości produktów,

·        udziału w posiłkach każdej grupy żywności (warzywa, owoce, nabiał, produkty zbożowe, mięso, itd.) zgodnie z zaleceniami Instytutu Żywności i Żywienia,

·        konsultacji dietetycznych,

·        poradnictwa i edukacji dotyczącej prawidłowego żywienia.

 

Od pacjentki biorącej udział w programie wymagane jest jedynie podpisanie oświadczenia wyrażającego zgodę na udział w programie. Pacjentka nie ponosi żadnych kosztów związanych z realizacja Programu.

Do Programu włączane są tylko pacjentki, które korzystają z diety podstawowej.

Podczas hospitalizacji w naszym szpitalu może Pani skontaktować się z dietetykiem, który przeprowadzi konsultację dietetyczną, omówi i wyjaśni najważniejsze zasady dotyczące żywienia kobiet w ciąży i kobiet karmiących, odpowie na pytania.

Spotkania z dietetykiem odbywają się w: 

poniedziałek13.30-15.00

wtorek 14.00 - 15.00

środa 14.00 -15.00

czwartek 13.30 -15.00

piątek 14.00 - 15.00


Dodatkowo  występuje możliwość kierowania  pytań do szpitalnego dietetyka drogą elektroniczną na adres: dietetyk@zozleczyca.pl  w okresie minimum 2 miesiące po porodzie.

 

Narodowe Centrum Edukacji Żywieniowej

Wszelkie informacje w zakresie prawidłowego odżywiania kobiet w ciąży i kobiet karmiących znajdzie Pani także na stronie internetowej Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej: www.ncez.pl.

W ramach funkcjonowania Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej (NCEŻ) może Pani również uzyskać darmową konsultację dietetyczną on-line pod adresem: www.poradnia.ncez.pl.

Informujemy również, że ma Pani możliwość zgłaszania uwag pozytywnych oraz negatywnych dotyczących serwowanych posiłków bezpośrednio do dietetyka oraz do personelu medycznego. W dniu wypisu ze szpitala otrzyma Pani także ankietę z prośbą o jej wypełnienie. Ankieta z Pani uwagami zostanie przekazana dietetykowi.

 

 

 

 

 

 

Copyright zozleczyca.pl