Logo Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy

Zakończenie prac modernizacyjnych w ZOZ w Łęczycy

Ocena 0/5

Szanowni Pacjenci!

   Informujemy, iż dobiegły końca prace związane z dwoma dużymi projektami obejmującymi modernizację i doposażenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. W związku z tym w miniony poniedziałek w Zespole Opieki Zdrowotnej w Łęczycy miało miejsce uroczyste spotkanie podsumowujące ukończenie wspomnianych prac modernizacyjnych na terenie łęczyckiego szpitala. Mieliśmy przyjemność gościć w nowo ukończonej sali konferencyjnej Wiceministra Obrony Narodowej Pawła Bejdę, wicewojewodę, przedstawicieli władz powiatu oraz gmin, członków Rady Społecznej Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy oraz inne zaproszone osoby. Po uroczystym powitaniu przez Pana Dyrektora Łukasza Michalaka, zgromadzeni goście mieli możliwość obejrzenia krótkiego filmu, ukazującego przeprowadzone w Zespole Opieki Zdrowotnej inwestycje. Pierwszy  z projektów – „Modernizacja i doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz przebudowa i doposażenie pracowni diagnostycznych z nim współpracujących” obejmował całkowitą przebudowę pomieszczeń Zespołu Pracowni Diagnostyki Obrazowej, w wyniku której nastąpiła zmiana parametrów użytkowych obiektu i nowy podział pomieszczeń (co umożliwiło adaptację Zespołu Pracowni na potrzeby nowych aparatów). W ramach tej inwestycji zakupiony został sprzęt medyczny na potrzeby działalności Zespołu Pracowni Diagnostyki Obrazowej, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Pracowni Endoskopowej. Dokonano również modernizacji strefy wejściowej/wjazdowej do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (wymieniono dwie pary drzwi przesuwnych automatycznych), strefy wjazdowej dla Zespołów Ratownictwa Medycznego. Całkowita wartość zadania wyniosła 12 478 162,08 zł, z czego dofinansowanie z Funduszu Medycznego wyniosło 12 462 999,99 zł, a wkład własny ZOZ w Łęczycy -15 162,09 zł. Drugi z projektów „Modernizacja infrastruktury Zespołu Opieki Zdrowotnej  w Łęczycy” objął przebudowę Oddziału Ginekologiczno - Położniczego, modernizację dwóch klatek schodowych, a także adaptację istniejącej części budynku gospodarczo-administracyjnego (byłej kotłowni) na część administracyjno-biurową. Koszt inwestycji wyniósł łącznie 5 673 476,62 zł, z czego 4 656 215,40 zł stanowiły środki pochodzące z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 1 017 261,22 zł – wkład własny Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy. 

Zarówno zakupiony sprzęt jak i nowe, komfortowo urządzone wnętrza stanowią element strategii ciągłego podnoszenia jakości świadczonych usług w naszym szpitalu.

Mamy nadzieję, iż przeprowadzone inwestycje będą Państwu służyły i zachęcały do korzystania z naszych usług.

Galeria zdjęć

1000007678 1000007667 1000007717 1000007739 1000007734 1000007711 1000007682 1000007683 1760945293692 1760945293674 1761030293973 1761030293965 1761030341268 1000007907 1761644362617 1761644362639 1000008093 1000008181 1000008184 1000008190 1000008189
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności